Ahoj světe! Píšu svůj blog!

Abych byla upřímná, nikdy jsem neuvažovala nad tím, že bych začala psát blog. Vlastně ještě v prosinci 2020, když jsme se bavily s Gabčou (maminkou chlapečka s CF) zda o tom neuvažuji, moje odpověď byla rezolutně NE.

Během ledna jsem však o blogu začala víc přemýšlet. Byla jsem si vědoma toho, že mám čtenářům co nabídnout. Že mám v rukávu esa, které stejně jako kdysi mě, mohou pomoci i dalším lidem s cystickou fibrózou.

Moje vnitřní nastavení vedlo vždycky k tomu, že jsem chtěla změnit zdravotní situaci, ve které jsem se nacházela. A tak jsem ji změnila. Hledala jsem cesty, jak to udělat, aby mi bylo líp. A tak jsem je našla.

Zároveň jsem se konfrontovala se svými vnitřními obavami. Neztrapním se svými myšlenkami? Mám vůbec dovoleno psát o tom, že nám může být lépe a že je možné se napříč celosvětovému úzu o nevyléčitelnosti z genetického onemocnění začít postupně uzdravovat?

Nejsem lékař, vlastně nemám ani žádné odborné zdravotnické vzdělání. Jsem tedy připravená na možnou kritiku a odmítání?

Pak jsem víc zauvažovala. A vrátila se v čase o několik let zpátky.

Říkala jsem si, že přece musí existovat nějaký způsob, aby mi bylo lépe, abych moha žít hezký život se svými vrstevníky a nemoc mě limitovala co nejméně. Protože jsem zažívala i období, kdy to tak bylo, kdy se mi dařilo dobře a na CF jsem příliš nemyslela. Věřím, že i vy máte takové chvilky😊

Takže jsem zkoušela, hledala, ptala se. Postupem doby mi do života přicházely nové věci, které mi pomáhaly a díky nim jsem třeba par měsíců dokázala být bez větších progresů. Zjišťovala jsem, že tohle mi asi dělá dobře a tohle mi funguje.

Plány zdraví

Tyto své poznatky jsem začala zapisovat. Miluju totiž sepisovaní různých seznamů a návodů, a tak jsem si začala psát seznamy s názvem Plán zdraví nebo Co mi pomáhá.

Těch seznamů bylo několik, některé jsem psala v nemocnicích, některé v dobách klidu nebo v dobách, kdy jsem byla nadšená, že je mi dlouho dobře a zesumírovala jsem to, co mi pomáhalo.

Neustále jsem ty seznamy vylepšovala. Co mi nefungovalo tak efektivně, od toho jsem upustila, něco nového doplnila a takhle pokračovala. Po určíte době byl seznam tak obsáhlý, že jsem ho rozdělila do několika kategorií.

Metod, nových způsobů uvažování a pochopení, návyků, technik, terapií, co mě dnes staví na nohy je mnoho. A více jsem si uvědomovala, že je možné udělat z nich větší koncept, a že o těchto věcech by měli vědět i další lidé s CF.

Skupina Cystická Fibróza na Facebooku

Zlom přišel ve chvíli, když jsem se v létě roku 2018 přidala na českou facebookovou skupinu Cystická fibróza a tam zjistila, že zde pacienti nebo jejich rodiče řeší své potíže s nemocí. Ptají se a chtějí poradit od ostatních lidí ze skupiny.

V té době jsem už měla napsanou svou zkušenost se zelenými potravinami, a tak jsem se rozhodla ji na skupině sdílet.

Hned ten den se mi ozvalo několik dospělých CF pacientů, že chtějí ječmen a chlorellu přidat do svého jídelníčku. Tak jsem jim radila s prvními kroky. Jak dávkovat, informovala o užitku, napojovala na e-shop s kvalitními produkty a byla tu pro ně.

Zelené potraviny byly základ, nicméně pokud chceme opravdu, aby naše tělo začalo s uzdravovacími procesy, je třeba jít dál a na předání těchto informací a vhledů skupina Cystické fibrózy a můj Facebook nestačil.

…a proto vznikla Zelená Bára

Jako nejrychlejší a nejefektivnější cesta, jak poslat dobré věci, které fungují dál.

Mým přáním je, aby se blog Zelená Bára stal motivací a inspirací lidí na cestě za jejich uzdravením. Aby tu našli odhodlání, naději a víru jít si svou vlastní cestou a hledat.

Nezáleží totiž, jaký je váš aktuální zdravotní stav, jakého jste věku, a už vůbec není třeba, aby vaše cesta byla stejná jako ta moje. Daleko důležitější je, jak naplno chcete žít svůj život a co jste proto ochotni udělat. I já začala měnit svůj svět až ve svých 27 letech.

A o to tu vlastně nejvíc jde. Dojít k pochopení a nacítění podstaty. Že JE MOŽNÉ SE UZDRAVOVAT. A cokoliv nám k tomu dopomůže je prostě skvělá věc😊

Barbora Schmeidlerová
Říkají mi Zelená Bára a již 12 let jsem průvodkyně lidí ke zdraví. Skrze vlastní příběh bořím mýty o nevyléčitelnosti z těžkého onemocnění a jsem inspirací pro všechny, kteří se chtějí vydat na cestu k postupnému uzdravení. Používám 2 jednoduché nástroje: zelené potraviny Green Ways na úrovni těla a metodu PSYCH-K® na úrovni mysli, které jsou mojí specializací a vášní, a které mi umožnily prožít zdravý, radostný, svobodný a neuvěřitelně bohatý život. Můj příběh najdete tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.